Domů | Předchozí projekty

Předchozí projekty

Jedinečným způsobem připomenuly Den české státnosti jeho oslavy pořádané v minulých letech ve spolupráci národních a veřejnoprávních institucí pod záštitou předsedy vlády.

Tato novodobá tradice se formuje počínaje rokem 2008 a jejím cílem je především poukázat na skutečnost, že Den české státnosti, resp. oslava nebo též budování povědomí o české státnosti má v moderní společnosti své nezastupitelné místo. Zároveň se také v obecné rovině staly oslavy tohoto svátku platformou pro hledání odpovědí na otázku — co je česká státnost.

Společným úsilím pracovníků Úřadu vlády ČR, Národního divadla, Národního muzea, Národního filmového archivu, Českého rozhlasu a České televize se v minulých letech s velkym uspěchem realizovaly tři projekty, jejichž součástí bylo vždy vydáni reprezentativní publikace s CD nebo DVD a uspořádání slavnostního večera.

V roce 2008 se ústředním motivem oslav stala státní hymna České republiky. V roce 2009 byla tématem oslav Prodaná nevěsta - česká opera oper. V roce 2010 se realizovala obnovená premiera historického velkofilmu "Svatý Václav". 

V roce 2011 byly u příležitosti státního svátku Dne české státnosti představeny současné české bankovky. Ne však pouze jako platidla sloužící svému účelu, tj. jako prostředek směny, ale jako jeden ze symbolů českého státu. Vrcholem oslav Dne české státnosti bylo slavnostní představení v prostorách Nové scény Národního divadla. Nedílnou součástí projektu Česká měna je tištěná publikace o postavách ztvárněných na současných bankovkách.

Fotogalerie

Novinky

Můj stát – Putování za prezidenty

24. 11. 2019
Obecně prospěšná společnost Dny české státnosti připravila další díl z edice MŮJ STÁT, tentokrát o životě a politickém působení deseti čes...
[[více]

Zveme vás na divadelní hru "Koupila jsem husu, tak nevím..."

17. 12. 2018
V pátek 5. října se v divadle Viola uskutečnila premiéra divadelní hry "Koupila jsem husu, tak nevím...", na jejíž realizaci se podílela s...
[[více]

Film Svatý Václav ožije v Obecním domě

11. 9. 2018
V roce 2010 se událostí filmové sezóny stala obnovená premiéra prvního československého historického velkofilmu "Svatý Václav" z roku 193...
[[více]
více novinek RSS

Hlavní partner

Česká pošta

Partneři

Státní fond kultury Universum ČRo SP spol. s r.o. Národní muzeum Accon Group