Domů | Předchozí projekty

Předchozí projekty

Jedinečným způsobem připomenuly Den české státnosti jeho oslavy pořádané v minulých letech ve spolupráci národních a veřejnoprávních institucí pod záštitou předsedy vlády.

Tato novodobá tradice se formuje počínaje rokem 2008 a jejím cílem je především poukázat na skutečnost, že Den české státnosti, resp. oslava nebo též budování povědomí o české státnosti má v moderní společnosti své nezastupitelné místo. Zároveň se také v obecné rovině staly oslavy tohoto svátku platformou pro hledání odpovědí na otázku — co je česká státnost.

Společným úsilím pracovníků Úřadu vlády ČR, Národního divadla, Národního muzea, Národního filmového archivu, Českého rozhlasu a České televize se v minulých letech s velkym uspěchem realizovaly tři projekty, jejichž součástí bylo vždy vydáni reprezentativní publikace s CD nebo DVD a uspořádání slavnostního večera.

V roce 2008 se ústředním motivem oslav stala státní hymna České republiky. V roce 2009 byla tématem oslav Prodaná nevěsta - česká opera oper. V roce 2010 se realizovala obnovená premiera historického velkofilmu "Svatý Václav". 

V roce 2011 byly u příležitosti státního svátku Dne české státnosti představeny současné české bankovky. Ne však pouze jako platidla sloužící svému účelu, tj. jako prostředek směny, ale jako jeden ze symbolů českého státu. Vrcholem oslav Dne české státnosti bylo slavnostní představení v prostorách Nové scény Národního divadla. Nedílnou součástí projektu Česká měna je tištěná publikace o postavách ztvárněných na současných bankovkách.

Fotogalerie

Novinky

Výroční zpráva za rok 2016

20. 3. 2017
Výroční zprávu o činnosti o.p.s. Dny České státnosti za rok 2014 si můžete přečíst zde.
[[více]

Skladatel zaujal odbornou veřejnost

18. 1. 2017
Přední český a evropský historik umění prof. Jan Royt v Literárních novinách vyzdvihl představení Skladatel , které rámci oslav 700. výroč...
[[více]

Videozáznam představení Skladatel

10. 10. 2016
Pokud jste se nedostali na Skladatele v Praze ani v Ostravě nezoufejte, máme pro Vás videozáznam představení. Přejeme příjemnou zábavu!
[[více]
více novinek RSS

Hlavní partner

Česká pošta

Partneři

Ostravská univerzita ČRo ČT SP spol. s r.o. Dopravní podnik hlavního města Prahy Národní muzeum Accon Group