Domů | Novinky | V roce 2017 budeme putovat za českými patrony

V roce 2017 budeme putovat za českými patrony

V letošním roce jsme se rozhodli představit dětem téma českých světců a patronů.

Záměrem projektu je jednoduchou a především zábavnou formou seznámit děti ve věku 6 – 15 let s nejvýznamnějšími patrony a světci naší země. S ohledem na rozsah a na cílovou skupinu budou v knize představeni:

-          Svatá Ludmila
-          Svatý Václav
-          Svatý Prokop
-          Svatý Vojtěch
-          Svatá Anežka Česká

Uvedený výběr představuje základní osnovu, v jejímž rámci budou zmíněni i další světci a související historické postavy. Obsah bude vtipný a zajímavý, ale bez ironie a umělého “shazování” tématu. Základní linii bude tvořit příběh chlapce a děvčete doprovázených lvem. Ten je provede českými dějinami a dětem srozumitelnou formou představí životní osudy světců, morální hodnoty, které představují a historický kontext doby, v níž působili. Popularizačním způsobem bude též zahrnut „druhý život“ světců a jejich kulturně historický přínos pro Česko i evropskou civilizaci. Někteří z našich zemských patronů totiž významně propojují český stát s okolními i vzdálenými zeměmi, v nichž jsou rovněž uctíváni.

V rámci projektu bude vydán speciální díl našeho komiksu Můj stát a také se budeme podílet na organizaci Svatováclavských slavností na Budči 28. září 2017.

Hlavní partner

Česká pošta

Partneři

Státní fond kultury Universum ČRo SP spol. s r.o. Národní muzeum Accon Group