Domů | Novinky | České dráhy, a.s. podpořily  Den české státnosti

České dráhy, a.s. podpořily  Den české státnosti

Na otázku co vede České dráhy k podpoře oslav Dne české státnosti odpověděl pan Ing. Jiří Ješeta, výkonný ředitel pro obchod a marketing….


České dráhy jsou tradiční národní železniční dopravce a jsou nástupnickou společností po Československých státních drahách, které byly vytvořeny krátce po vzniku samostatné Československé republiky. Železničáři, železničářky i železnice samotná byli vždy při velkých národních událostech, jako byl vznik republiky, příjezd T.G.M. z exilu, Pražské povstání, návrat prezidenta Beneše do Prahy po 2. světové válce nebo při událostech v roce 1968. Je tak zcela přirozené, že se aktivně zapojujeme do oslav Dne české státnosti.

Máte nějaký osobní vztah ke svatováclavské tradici?
Pro mě osobně má svatováclavský svátek mimo duchovního a národnostního rozměru také jistý nádech romantiky, protože právě v tento den si s mojí ženou každoročně připomínáme výročí našeho prvního rande. Snad možná i proto je mi tento svátek a s ním spojené záležitosti více bližší než některé jiné s obdobným významem. Navíc považuji určitou hrdost k symbolům české státnosti, k české měně, historii, osobnostem atd. zvlášť v dnešní době za velmi významnou a nutnou každodenního připomínání.

Hlavní partner

Česká pošta

Partneři

Státní fond kultury Universum ČRo SP spol. s r.o. Národní muzeum Accon Group