Domů | Novinky | Můj stát – Putování za prezidenty

Můj stát – Putování za prezidenty

Obecně prospěšná společnost Dny české státnosti připravila další díl z edice MŮJ STÁT, tentokrát o životě a politickém působení deseti českých prezidentů.

Prezident zastupuje navenek náš stát, je nejvyšším velitelem armády, jmenuje vládu, soudce, podepisuje zákony… To vše dělá ve prospěch celé země. Aby to mohl dělat dobře a zodpovědně, měl by svou zemi znát. A my bychom naopak měli znát svého prezidenta. Nejen toho současného, ale i ty, kteří zastávali tuto funkci před ním. Leccos nám to totiž řekne o našem státě.

Prostřednictvím krátkých textů organicky propojených s ilustracemi se děti v knížce seznámí s životem a dílem prezidentů Československé a České republiky za uplynulých sto let. Kniha je dělena na deset kapitol, z nichž každá se věnuje jednomu z prezidentů. Každou kapitolu uvozuje portrét s popisem dané osobnosti, následují stručný životopis a krátký komiks věnovaný významné události z doby jeho funkčního období či z jeho života obecně. Jednotlivé podkapitoly (prezidentské období, politická situace a dobová charakteristika, zajímavosti spojené s jeho osobou a rodinné informace) obsahují tematicky uspořádaná jednotlivá hesla doplněná ilustracemi. Texty jsou formálně i obsahově přizpůsobeny příslušné věkové skupině, tj. jedná se o kratší, stylisticky nekomplikovaná sdělení, při dodržení věcné správnosti a obsahové bohatosti.

Autory jsou i tentokrát Martin Velíšek a Milan Starý, odborným dohledem byla pověřena Jana Čechurová.

Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Dny české státnosti vydává Euromedia Group, a.s. v edici Pikola, 2019

Knihy z edice MŮJ STÁT jsou dostupné ve všech kamenných i internetových knihkupectvích.

Partneři

Středočeský kraj Státní fond kultury Universum ČRo Národní muzeum