Domů | Novinky | Putování za památnými místy Čech

Putování za památnými místy Čech

Již v dubnu se můžete těšit na další díl z edice MŮJ STÁT. Tentokrát jsme se vypravili poznávat památná místa Čech a našimi průvodci jsou bájná Čechie a čtyři malí kamarádi Anežka, Lída, Karel a Ruda.

 

Každý národ má své významné osobnosti, hrdiny a hrdinky bájí, pověstí a příběhů, které vytvářejí představu o našich dějinách a o nás samotných. S minulostí nás spojují také četná místa, na nichž se skutečné i domnělé události odehrály. Nazýváme je památná místa a nepřipomínají pouze slavné bitvy, nýbrž také hvězdné okamžiky kultury, umění a vědy.

Naši knihu můžete brát jako netradiční bedekr, který vám umožní zpomaleně a hloubavě, ale zároveň s vtipnou lehkostí vnímat českou krajinu a její památky. Vytvoří pro Vás a Vaše děti živou a zábavnou síť památných míst, kterou budete mít chuť stále rozšiřovat.

Napsala Monika Švec Sybolová

Ilustrovala Lenka Jasanská

Fotografie Lukáš Jasanský

Grafická úprava Lenka Jasanská

Koncept Lucie Wittlichová, Monika Švec Sybolová, Lenka Jasanská

Kniha vychází ve spolupráci s vydavatelstvím EUROMEDIA GROUP, a. s. a lze ji zakoupit v internetových knihkupectvích www.booktook.cz a www.knizniklub.cz

Autoři děkují za spolupráci vlastníkům a správcům památných míst. Jmenovitě pak JUDr. Filipovi Sternbergovi, Královské kolegiátní kapitule sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Muzeu a infocentru Tetín, Národnímu památkovému ústavu, obci Místo, obci Mnetěš, obci Tetín, Římskokatolické farnosti Rozdělov, Římskokatolické farnosti Roztoky, Římskokatolické farnosti Sázava - Černé Budy, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.

Za finanční podporu děkujeme Středočeskému kraji.

Partneři

Středočeský kraj Státní fond kultury Universum ČRo Národní muzeum